Ana Sayfa > 2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı > 2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 227-228-229 MEB Yayınları

Hayat Bilgisi Ogretmeni
Binbaşı
Konular1930
Cevaplar0

2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Kitabı Fiziksel Doğal Afetler Metni Cevapları Sayfa 227, 228, 229


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Fiziksel Doğal Afetler Metni Cevapları


2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 227-228-229


“2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 227-228-229 MEB Yayınları”


Soru : Depremle ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız.


Kısa Cevap : “Depremle ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Depremler yer kabuğunda var olan enerjinin sıkışması sonucunda fay hatları olan bölgelerde yeryüzüne çıkarak büyük bir şiddetle sallaması ve yıkıma yol açması ile bilinir.

Deprem esnasında çök kapan sistemini uygulayarak eşyaların yanında güvenli bir şekilde beklemeli deprem geçtikten sonra dışarı çıkarak tehlikeli yerlerden uzaklaşmalıyız.

Depremden önce hazırlıklar yapılmalıdır. Ev içerisinde var olan eşyalar duvara sabitlenerek depremde düşmeler ve yaralanmalar engellenmelidir. Deprem çantası oluşturularak depremden sonra ihtiyaçlarımız belirlenmeli ve bu şekilde hazır bir şekilde evimizin ulaşabileceğimiz bir köşesine konulmalıdır.


2. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Kitabı Sayfa 229 Cevapları


Soru : Aşağıdaki ifadeler hangi doğal afetin tanımıdır? Eşleştiriniz.


Cevap :

“2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 227-228-229 MEB Yayınları”


Soru : Aşağıdaki görsellerin hangi doğal afet olduklarını altlarına yazınız.


Cevap :

  1. Hortum
  2. Sel
  3. Heyelan
  4. Deprem
  5. Çığ

Soru : Ülkemizde yaşanan doğal afetlerle ilgili bir gazete haberi bulunuz. Sınıfta arkadaşlarınıza okuyunuz.


Kısa Cevap : “Ülkemizde yaşanan doğal afetlerle ilgili bir gazete haberi bulunuz.” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız. 

Uzun Cevap :

Doğal afetlerin sıklığı da şiddeti de artıyor

2021’de dünya genelinde yaklaşık 10.000 kişi doğal afetlerde hayatını kaybetti. Milyarlarca dolarlık ekonomik kayıp oluştu. İklim değişikliğinin bir sonucu olan bu vahim tablo, uzmanlara göre gittikçe daha da ağırlaşacak. Sigorta şirketlerinin son dönemde yaşanan iklim değişikliğine bağlı doğal afetlerin neden olduğu zararlara ilişkin açıklamaları tehlikenin boyutunu çok net ortaya koyuyor.


“2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 227-228-229 MEB Yayınları” konusunu videolu bir şekilde izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.
 

Our Score
Yönetici
Konular0
Cevaplar351

Forum sınıf kitabı sitesinde vermiş olduğu bilgi ve cevapları ile artık ödevlerinde birçok konuyu hemen anlayarak hızlı bir şekilde yapabiliyorum. Özellikle zorlandığım ödevleri hangi konularımı düşündüğüm zaman artık bu konuda düşünmememe ve her zaman ödevlerime yardımcı olan forumu sınıf kitabı sitesini vermiş olduğu bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim. Buradaki bilgi ve cevapları benim çok küçük herhalde özellikle birçok konuyu anlamama ve birçok ödevimi rahat bir şekilde yapabilme imkanına sahip olduğum nokta Sizler de ödevlerinizi yaparken Bu sayfayı ziyaret edebilir Bu sayfadaki bilgi ve cevapları ödevinizi hızlı ve kolay bir şekilde de yapabilirsiniz. Burada bulunan birçok bilgi ve cevap sayesinde derslerinde daha başarılı bir öğrenci oluyorum. Çevremizde görmüş olduğumuz doğal olayların çok normal ve çok gördüğümüz olayların yanı sıra ayrıca doğal afetler de bulunmaktadır. Deprem sel çığ toprak kayması gibi birçok doğal afet ülkemizde de ve tüm dünyada da yaşanmaktadır. Doğal afetlerin yanı sıra doğal olaylar da vardır doğal olaylar yağmur dolu kar fırtına gibi birçok örneklerle karşılaştırılabilir. Forum sınıf kitabı sitesini vermiş olduğu bilgi ve cevapları da doğal olayların ve doğal afetlerin neler olduğunu kısa özlü anlaşılır bilgilerle iyi bir şekilde öğrenerek defterimi bu bilgileri geçirdim ve bu bilgiler hakkında ödevlerimi hemen tamamladım.

Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Exit mobile version