Ana Sayfa > 3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı > 3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 80-81-82-83 MEB Yayınları

Hayat Bilgisi Ogretmeni
Binbaşı
Konular1930
Cevaplar0

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Zamanı Yönetiyorum Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 80, 81, 82, 83


3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Zamanı Yönetiyorum Metni Etkinlik Cevapları


3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 80-81-82-83


“3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 80-81-82-83 MEB Yayınları”


Soru : • Görseldeki çocuk sınıfta neden uyuyakalmış olabilir? Düşüncelerinizi söyleyiniz.


“3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 80-81-82-83 MEB Yayınları”


Cevap : Görseldeki çocuk dün akşam çok geç uyuduğu için sınıfta uyuyakalmış olabilir.


Öğretmeni Cihan’dan bir gününü planlamasını istemiştir. Cihan, planını yapmış ve ailesine göstermiştir. Cihan’ın kendisi için hazırladığı aşağıdaki planı inceleyiniz.

08.00 – 08.30 Uyanma, hazırlanma, kahvaltı
09.00 – 15.00 Okul zamanı, öğle vakti ve öğlen yemeği
15.00 – 15.10 Dinlenme
15.10 – 17.00Bilgisayarda veya tablette oyun
17.00 – 17.15 Ders çalışma
17.15 – 19.30 Dışarıda arkadaşlarla oyun oynama
19.30 – 20.30 Akşam yemeği ve aile ile zaman geçirme
20.30 – 23.30 TV seyretme
23.30 – 08.00 Uyku

• Bir kâğıdı çizgi ile ortadan ayırınız. Bir tarafa “Bence”, diğer tarafa “Bizce” yazınız.
• Bence kısmına Cihan’ın planına ilişkin görüşlerinizi yazınız.
• Öğretmeninizin rehberliğinde 3-4 kişilik gruplar oluşturunuz. Cihan’ın planını grubunuzla birlikte tartışınız. Kendi fikirlerinizden farklı fikirler varsa “Bizce” kısmına yazınız.
• Tartışma sonunda, Cihan’ın yaptığı plana ailesinin yorumunun ne olabileceği hakkında ortak bir fikir belirleyiniz.


Cevap : Cihan’ın yaptığı planı ailesinin yorumu kötü olacaktır çünkü günde 15 dakika ders çalışmış olacaktır. Gece geç saatte dışarıda olacaktır. Cihan’ın arkadaşlarıyla buluşması zamanını ve ders çalışma sürelerini ayarlaması gerekmektedir.


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 82 Cevapları


• Metni okuyunuz ve soruları cevaplayınız. 


Okçuluk Şampiyonumuz Mete Gazoz 

Mete Gazoz, 2020 (iki bin yirmi) Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda okçuluk alanında şampiyonluk elde etmiştir. Ülkemize bu alanda altın madalya getiren ilk millî sporcumuz olmuştur.

Şampiyonluk hedefi için 3 yaşında okunu eline almış, planlı ve çok çalışmıştır. Ok ve yayın onun ilk oyuncakları olduğu söylenebilir. Bir söyleşisinde “Her zaman disiplinli çalışmanın günün sonunda başarı için anahtar olduğuna inanıyorum.” demiştir. Planlı ve disiplinli çalışmanın yanında okçulukla ilgili kitap okuduğunu da söylemiştir.

Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanırken haftanın 6 günü, günde 10 saat çalışmıştır. 19 yaşında olimpiyat şampiyonu olmuştur. Mete Gazoz, çocuklara ve gençlere mutlaka bir spor dalı ile ilgilenmelerini ve çok çalışmalarını önermektedir.


1. Mete Gazoz’un başarısının sırrı sizce nedir?


Cevap : Mete gazozun başarısının sırrı çok çalışmaktır.


2. Mete Gazoz olimpiyat şampiyonu olmak için nasıl çalışmıştır?


Cevap : Mete Gazoz, olimpiyat şampiyonu olmak için planlı ve disiplinli çalışmıştır ve başarısını artırmak için çalıştığı alanla ilgili kitapları okumuştur.


3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 83 Cevapları


1. Aşağıdaki ifadeleri okuyunuz. Günlük planınıza göre her zaman uyduğunuz ifadeleri maviye, bazen uyduğunuz ifadeleri yeşile, hiçbir zaman uymadığınız ifadeleri kırmızıya boyayınız.


Cevap :

“3. Sınıf Hayat Bilgisi MEB Yayınları Ders Kitabı Sayfa 80-81-82-83 Cevapları”


2. Günlük planınızla ilgili olarak maviye boyadığınız kutularda yer alan davranışlarınızın hayatınıza kattığı kolaylıklar nelerdir?


Cevap : Maviye boyadığım kutuların bana sosyal ve kültürel alanda beni geliştirir. Derslerde başarılı olmamı sağlar. Düzenli ve dengeli bir hayat yaşamamı sağlar.


“3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Sayfa 80-81-82-83 MEB Yayınları” konusunu videolu bir şekilde izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.
 

Our Score
Yönetici
Konular0
Cevaplar351

Bir gün içerisinde neler yapmamız gerektiğini planladığımız zaman birçok işimize hem unutmayıp yapar hem de sorumluluklarımızı hızlı bir şekilde tamamlar hem de kendimize ve yapacağımız işleri zaman ayırmış oluruz. Planlı bir şekilde çalışmak hızlı bir şekilde çalışmak Çalışkan olmak başarıya ulaşmak ve ödevlerini çabucak yapmak ya da hedeflerine çabucak dolaşmak için oldukça önemli bir davranıştır her zaman planlı yaşamalı ve planlı yaşamaya özen göstermeliyiz.

Binbaşı
Planlı Bir yaşamımız olduğu zaman hem sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz hem de birçok işimizi planladığımız için aksatmadan yapabiliriz.. planlı bir yaşama sahip olan insan her zaman başarılı olabilir sorumluluklarını yerine getirebilir kişisel bakımını ailesine karşı olan sorumluluklarını ödevlerini ve birçok konuda kendini geliştirme gibi konulara zaman ayıracağından düzenli bir şekilde günlük planımızı yapmamız gerekir. Günlük plan yaptığımız zaman her zaman işlerimize aksatmadan yerine getiririz ve işlerimizde hem başarılı hem de eksiksiz bir şekilde sonuca ulaşırız..
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Exit mobile version