Ana Sayfa > 3. Sınıf Ders Notları > Aile büyüklerinizin oynadığı oyunlardan birini seçerek kurallarını ve nasıl oynandığını öğreniniz.

Hayat Bilgisi Ogretmeni
Binbaşı
Konular1930
Cevaplar0

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Aile büyüklerinizin oynadığı oyunlardan birini seçerek kurallarını ve nasıl oynandığını öğreniniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Aile büyüklerinizin oynadığı oyunlardan birini seçerek kurallarını ve nasıl oynandığını öğreniniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Saklambaç oyunu aile büyüklerimizin oynadığı oyunlardan bir tanesidir. Bu oyunda bir ebe olur ve gözleri kapanır.

Ebe diğer oyuncuların çıkardığı seslerle onları ebelemeye çalışır. Bu oyun gençten de çok eğlenceli bir oyunudur. Her insanın sevdiği ve hoşlandığı farklı oyun çeşitleri bulunmaktadır.


“Aile büyüklerinizin oynadığı oyunlardan birini seçerek kurallarını ve nasıl oynandığını öğreniniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Oyuncular taşlarını sırayla ve teker teker boş kesişme noktalarına yerleştirerek oyunun başlangıç konumunu oluştururlar.

Sonra her oyuncu sırayla bir taşını komşu bir boş noktaya geçirir ve üçlü bir sıra oluşturmaya ve rakibinin sıra oluşturmasını engellemeye çalışır. Taşlarıyla ilk sırayı oluşturan oyuncu kazanır. 

Our Score
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Exit mobile version