Ana Sayfa > 4. Sınıf Ders Notları > Kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek için neler yapabiliriz?

Türkçe Öğretmeni
Binbaşı
Konular1969
Cevaplar0

4. Sınıf Türkçe Kitabı Kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek için neler yapabiliriz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek için neler yapabiliriz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Kitap okuma alışkanlığı kazanmak için gittiğimiz yerlere kitap götürmesini. Zaman buldukça kitap okumalıyız. Kitap okumak için günümüz de bir saat veya yarım saat gibi hedefler belirlemeyiz.

Bir ayda veya bir yılda okuyacağım kitaplar gibi bir liste oluşturmalıyız. Listeye uymalıyız böylelikle o listeye uydukça kitap okuma isteğimiz artacaktır. Böylelikle kitap okuma alışkanlığı kazanabiliriz.


“Kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek için neler yapabiliriz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek için kendimize kitap okuyabileceğimiz dair bir hedef oluşturmalıyız. Günde yarım saat kitap okuyacağım veya günde bir saat kitap okuyacağım gibi hedefler koymalıyız.

Eğer kendimize kitap arkadaşı edinirsek kitap okumak için daha hevesli oluruz. Okuduğumuz kitabı arkadaşımızla tartışın olaylar ve karakterler hakkında konuşun. Eğer bunun için arkadaşımız yoksa YouTube’dan okuduğumuz kitap hakkında yorum yapan youtuberlardan video dinleyebilirsiniz. Dışarı çıktığımız zaman her zaman yanımızda bir kitap götürüp boş zamanlarımızda kitap okuyarak da kitap okuma alışkanlığımızı kazanabilirsiniz.

Kitap okuma alışkanlığı kazanmakta okuduğumuz kitabın türü ve anlaşılır düzeyi çok önemlidir. Anlaşılması bir güç kitabı okumak bizi zorlayacak ve hevesinizi kıracaktır. Okduğunuz kitabın türü de bize uygun olmayabilir. Kimisi roman sever kimisi şiir kimisi bilim kurgu. 

Our Score
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Exit mobile version