Ana Sayfa > 2. Sınıf Ders Notları > Sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz neler olur?

Türkçe Öğretmeni
Binbaşı
Konular1969
Cevaplar0

2. Sınıf Türkçe Kitabı Sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz neler olur? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz neler olur?”


“Sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz neler olur?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Sorumluluklarımızı yerine getirmezsek toplumdan kargaşalar oluşabilir. Okulda ödevlerimizi yapmazsak dersimizden geri kalır ve bilinçsiz bireyler oluruz. Sorumluluklar bizim faydamız içindir.


“Sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz neler olur?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Eğer sorumluluklarımızı yerinize getirmezsek faydalı bireyler olmayız. Çevremizdeki insanların yük olur. Ortama uyum sağlama ve dışlanırız. Sorumluluklarımızı yerimize getirmek birbirimize karşı sevgimizi ve saygımızı arttırır. Bizi mutlu bireyler haline getirir.


“Sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz neler olur?” konusunu videolu bir şekilde izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.
 

Our Score
Binbaşı
Sorumluluklarımızı yerine getirmezsek tüm işlerimiz aksak nokta sorumluluklarımızı yerine getirmezsek yaşamış olduğumuz ayda birilerinin sıkıntı yaşamasına işlerin aksamasına ve sorunlar yaşayabileceğimize ayrıca okulda ve sınıfta kurallara ve görevlerimizi yapmadığımız zaman arkadaşlarımız da sorunlar yaşayacağımıza kurallar olmadığı için birçok şeyin aksıyacağını asla unutmamamız gerekir. Sorumluluklarımızın her zaman farkında olmalıyız kendimize düşen sorumluluklarımızı elimizden geldiği kadar düzgün bir şekilde yapmaya Özen göstermeliyiz çünkü sorumluluklar yalnız bizleri için değil çevremizdeki insanlar içinde ve güzel bir düzen kurabilmek için oldukça gerekli olduğunu her zaman bilmeliyiz.
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Exit mobile version