3. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 182-183-184 EKOYAY Yayınları

3. Sınıf Matematik Kitabı Paralarımızla ilgili Problem Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 182, 183, 184


“3. Sınıf Matematik Ders Kitabı Kitabı 182-183-184. Sayfa Cevapları”, öğrencilerin paralarla ilgili problemleri çözme becerilerini geliÅŸtirmeye yöneliktir. Bu sayfalardaki etkinlikler, günlük yaÅŸamda para kullanımı ve matematiksel problem çözme yeteneklerini pekiÅŸtirmeyi kolaylaÅŸtırır.


“3. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 182-183-184 EKOYAY Yayınları”

“İlkokul 3. Sınıf Matematik Kitabı EKOYAY Yayınları Cevapları” ve “3. Sınıf Matematik Kitabı 4. Ünite Paralarımızla ilgili Problem Metni Etkinlik Cevapları”, öğrencilerin soruları adım adım çözmesini saÄŸlar. Ayrıca “3. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 182, 183, 184 Cevapları”, ders tekrarında ve alıştırmalarda güvenilir bir rehber olarak kullanılabilir.


3. Sınıf Matematik Kitabı Paralarımızla ilgili Problem Metni Etkinlik Cevapları


3. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 182-183-184


3. Sınıf Matematik EKOYAY Yayınları Ders Kitabı Sayfa 184 Cevapları


Yandaki resmi ve sayıları kullanarak bir problem kuralım.


Cevap :

Problem : Alihan, beğendiği kitabı almak için kumbarasına 1 hafta boyunca her gün 2 TL attı. Bir hafta sonunda Alihan’ın kumbarasında kaç TL’si olur? Alihan istediği kitabı alabilir mi?

Çözüm : 2 x 7 = 14 lirası olur ve kitap alabilir.


Konu DeÄŸerlendirme


1. Mehmet harçlıklarının bir kısmını kumbarasında biriktirdi. Kumbarasını açtığında kumbarasından 2 tane 20 TL, 2 tane 10 TL ve 4 tane 1 TL çıktığını gördü. Mehmet kumbarasında kaç TL biriktirmiştir?


Cevap :

  • (2×20) + (2×10) + (4×1) + = 40 + 20 + 4 = 64 TL

2. Deniz; marketten paketi 8 TL olan bisküviden 3 paket, kilogramı 7 TL olan çileklerden 2 kg aldı. Ürünler için satıcıya 50 TL veren Deniz kaç TL para üstü alır?


Cevap :

  • (8×3) + (7×2) = 24 + 14 = 38
  • 50 – 38 = 12 TL

3. Nurdan Hanım, bir mobilya mağazasından kitaplık ve koltuk aldı. Koltuğun fiyatı 425 TL’dir. Kitaplık koltuktan 25 TL daha ucuz olduğuna göre Nurdan Hanım satıcıya kaç TL ödemiştir?


Cevap :

  • 425 – 25 = 400 kitaplık
  • 425 + 400 = 825 TL

4. Aşağıdaki görselleri ve sayıları kullanarak bir problem kurup çözünüz. 


Cevap :

Problem : Annem, bakkaldan yumurta, 2 tane makarna, 1 kg muz ve bir diş macunu almıştır. 100 lira veren annem ne kadar para üstü alması gerekir?

Çözüm :

  • 30 + 24 + 14 + 24 = 92
  • 100 – 92 = 8 TL para üstü alır.


 

Our Score

“3. Sınıf Matematik Kitabı Sayfa 182-183-184 EKOYAY Yayınları” için bir yanıt

  1. “3. Sınıf Matematik Kitabı Paralarımızla İlgili Problem Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 182-184, öğrenciler ve veliler için hazırlanmış kapsamlı ve anlaşılır bir kaynaktır. Bu cevaplar, paralarla ilgili problem çözme konusundaki etkinlikleri adım adım açıklayarak, çocukların paraları kullanarak doÄŸru hesaplama ve problem çözme becerilerini geliÅŸtirmesine yardımcı olur. Sayfa 182’den 184’e kadar tüm soruların özgün ve anlaşılır çözümleri, matematik öğrenimini kolaylaÅŸtırır.

Bir yanıt yazın

error: Content is protected !!