Ana Sayfa > 1. Sınıf Ders Notları > “Bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlık getirir.” sözünü tartışınız.

Hayat Bilgisi Ogretmeni
Binbaşı
Konular1930
Cevaplar0

1. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı “Bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlık getirir.” sözünü tartışınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


““Bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlık getirir.” sözünü tartışınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

“Bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlık getirir. “sözü trafikte veya hayatımıza dikkat etmeden yapmış olduğumuz davranışların bizim veya sevdiklerimizin sakatlanmasına , yaralanmasına veya belki de ölmesine bile sebep olabilir.


““Bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlık getirir.” sözünü tartışınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

“Bir anlık dikkatsizlik, ömür boyu pişmanlık getirir. “sözü önemli bir noktaya değinmektedir.

Bazen evde, iş yerinde, okulda veya hayatımızın her alanında bir anlık tek halsizlik büyük kazalara, yangınlara sebep olabilir bizim ve diğer insanların yaralanmasına, Can ve mafyaya bile sebep olabilir.

Her insan zaman zaman dikkatsiz olup kazaları sebep olabilse de elimizden geldikçe dikkatli olmaya çalışmalı ve zarar gelme ihtimali olan her alandan uzak durmalıyız.

Sulu anlarda elektronik cihazları kullanmamak, zarar görmüş olan elektronik aletleri ve kabloları tamir etmek , dikkat etmek yangın gibi şeylerde önlem almak ve dikkatli olmak gibi her alanda dikkatli olmalı ve böylece oluşabilecek kazaları en aza indirmek gerekir.

Aynı zamanda trafikte de dikkatli olmak, camlardan ve pencerelerden sarkmamak gibi kurallara dikkat etmek ve her alanda dikkatli olmak oldukça önemlidir. 

Our Score
Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!