Ana Sayfa > 4. Sınıf Ders Notları > Defterinize “Kitapsız büyüyen çocuk susuz yetişen ağaca benzer.” atasözünü açıklayan bir yazı yazınız.

Türkçe Öğretmeni
Binbaşı
Konular1969
Cevaplar0

4. Sınıf Türkçe Kitabı Defterinize “Kitapsız büyüyen çocuk susuz yetişen ağaca benzer.” atasözünü açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Defterinize “Kitapsız büyüyen çocuk susuz yetişen ağaca benzer.” atasözünü açıklayan bir yazı yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Kitap yazıların ciltli kalın kağıtlar arasına konması demektir. Bu yazılar hayatımızın birçok yerine bize yardımcı olabilir. Okudukça farklı kültürleri keşfederiz. Farklı fikirler görürüz hepsini eleştirecek yorumlayacak konuşma gücüne sahip oluruz.

Kitap okumak insanlarla daha iyi anlaşmamıza sebep olur. Daha iyi konuşup kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlar. Çocuk ve ağacın yetişmesi arasındaki benzerlik ikisini de beslenmesine gerek duymasılardır. Yemek ve içmek bedenin okumak da beynin gıdasıdır. Biz de okuyarak beynimizin gıdasını sağlarız.


“Defterinize “Kitapsız büyüyen çocuk susuz yetişen ağaca benzer.” atasözünü açıklayan bir yazı yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Kitap öğretici veya estetik amacıyla yazılmış yazılardır. Bu hazıların üstüne ciltli kalın kapaklarla korunur. Kitap okumanın önemi çok büyüktür. Kitap okumak konuşmamızı hızlandırır ve daha güzel konuşmamızı sağlar. Daha geniş düşünmemizi sağlar. Daha çok kelime bildikçe farklı düşünmeyi ve düşündüğümüz olayları kafamızda daha iyi canlandırmamızı sağlar.

Kitap okuyan kişiler daha kültürlü olurlar. Birçok bilgileri bilirler. Bu yüzden kitap okuyan bir arkadaş her zaman en iyi arkadaşlar. Kitap okumak hayal gücünüzü genişletir. Her şeyi daha farklı görür. Farklı düşünceleri tanır.

Farklı kültürlere tanırız. Çocuk ve ağacın yetişmesi arasındaki benzerlik ikisini de beslenmeye ihtiyaç duymasıdır. Bizim de beslenmemiz okumaktır. Yemek içmek bedeni okumak da beynimizin ve ruhumuzun gıdasıdır. beynimizi aç bırakmamak için bol bol kitap okuyalım. 

Our Score
Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!