Ana Sayfa > 2. Sınıf Ders Notları > Karagöz ve Hacivat hakkında araştırma yapınız. Sınıfa Karagöz ve Hacivat resimleri getiriniz.

Türkçe Öğretmeni
Binbaşı
Konular1969
Cevaplar0

2. Sınıf Türkçe Kitabı Karagöz ve Hacivat hakkında araştırma yapınız. Sınıfa Karagöz ve Hacivat resimleri getiriniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Karagöz ve Hacivat hakkında araştırma yapınız Sınıfa Karagöz ve Hacivat resimleri getiriniz”


“Karagöz ve Hacivat hakkında araştırma yapınız. Sınıfa Karagöz ve Hacivat resimleri getiriniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Karagöz ve Hacivat perdede oynanan bir gölge oyunudur. Başlıca kahramanı olan Karagöz cahil halkı Hacivat ise eğitim görmüş aydın kişileri temsil etmektedir.


“Karagöz ve Hacivat hakkında araştırma yapınız. Sınıfa Karagöz ve Hacivat resimleri getiriniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Karagöz ve Hacivat geleneksel Türk tiyatrosunun başlıca türlerinden birisidir. Karagöz ve Hacivat taklit ve konuşmaya dayalıdır. Perdede oynanan bir gölge oyunudur. Karagöz öğrenim görmemiştir ve zekidir. Hacivat ise eğitim görmüş ve gösteriş meraklısıdır.“Karagöz ve Hacivat hakkında araştırma yapınız. Sınıfa Karagöz ve Hacivat resimleri getiriniz.” konusunu videolu bir şekilde izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.
 

Our Score
Yorum Sırala
Profile Photo
Binbaşı
Hayat bilgisinde yukarıda verilen bilgi ve cevaplardan faydalandığım zaman hem ders notlarını hem de aklıma takılan birçok ödevimin cevaplarını buraya bakarak yapıyor ve kısa özlü cevapları buraya bakarak öğreniyorum. Forum sınıf kitabı sitesine teşekkür ederim Bu sayfadaki bilgi ve cevapları birçok dersimi yapmama yardımcı oluyor özellikle aklıma takılan ve anlamadığım birçok soruyu buraya bakarak öğreniyorum Sizler de eğer hayat bilgisi dersinde Türkçe dersinde matematik dersinde ve İngilizce dersinde aklınıza takılan ödevler ve konular varsa ya da araştırmak istediğiniz notlar varsa bu sayfaya bakarak ziyaret ederek buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.
Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!