Ana Sayfa > 2. Sınıf Ders Notları > Kişisel eşyalarınızı nasıl kullandığınızı söyleyiniz.

Türkçe Öğretmeni
Binbaşı
Konular1969
Cevaplar0

2. Sınıf Türkçe Kişisel eşyalarınızı nasıl kullandığınızı söyleyiniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Kişisel eşyalarımı elimden geldiğince dikkatli kullanmaya çalışırım. Kişisel eşyalarımız bize özeldir. Onlara sahip çıkmamız önemli bir şeydir. Tarağımız, havlumuz, diş fırçamız, lif gibi şeyler kişisel eşyalarımızdır.

Kişisel eşyalarımıza elimizden geldiğince iyi sahip çıkmamız gerekir. Kişisel eşyalarımızın biz insanlara büyük bir yardımı dokunur. Başkasının kişisel eşyasını kullanmamamız gerekir. Diğer yandan da başkalarının kişiler eşyalarını kullanmamamız gerekir. Bu konuda titiz ve dikkatli olmamız önemli ve gerekli bir şey olacaktır.

Kişisel eşyalarımızı elimizden geldikçe temiz ve düzenli kullanmak en iyisi olacaktır. Kişisel eşyalarımıza iyi bakıp, iyi kullanırsak eşyalarımız temiz kalır. Temiz kaldığı zaman da daha da kolay işimizi gerçekleştiririz ve kendimiz daha da temiz olmuş oluruz.

Kısacası temizliğimize dikkat etmek bize her türlü yarar ve güzellik sağlar. Kendimize temizlik konusunda dikkat etmemiz gerçekten de büyük bir önem taşır. Temiz bir birey olmak için kıyafetlerimi, evimizi ve etrafımızı temiz tutmamız gerekir. 

Our Score
Profile Photo
Binbaşı
Eşyalarımız bizlere özeldir bizden başkasını kullanması doğru değildir. Tırnak makasımız havlumuz elbiselerimiz tarağımız diş fırçamız yalnız bizim kullanabileceğimiz ve kişisel bakımımızı kullanmak için tercih ettiğimiz eşyalar arasında yer aldığı için bunların temizliği korunması ve saklanması oldukça önemlidir. Bu konuda verdiğiniz bilgi ve cevaplar sayesinde Türkçe dersinde bulunan bu ödevin başarıyla bitirdim sizleri çok teşekkür ederim.
Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!