Ana Sayfa > 2. Sınıf Ders Notları > Okul ve sınıf eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Türkçe Öğretmeni
Binbaşı
Konular1969
Cevaplar0

2. Sınıf Türkçe Okul ve sınıf eşyalarınızı kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :

Okul ve sınıf eşyalarımı kullanırken, o eşyaları düzenli ve düzgün bir şekilde kullanmaya dikkat ediyorum.

Okul eşyalarımıza sahip çıkmak, onları korumak, ve onları kullanırken dikkat etmek gerçekten de önemli bir şeydir. Okul eşyalarımız bizim için çok değerli ve önemlidir. Bu yüzden de elimizden geldiğince okul eşyalarımızı iyi bir şekilde kullanmalıyız.

Okul eşyalarını düzgün kullanmayan kişileri de bilinçlendirmemiz ve uyarmamız iyi olabilir. Bizim kullandığımız eşyaları başka bir yıl, başka birileri kullanabilir. O insanları düşünerek daha da dikkatli kullanmalıyız.

Okulumuzu ve sınıfımızı temiz kullanmak ve temiz tutmak ta çok önemli bir şeydir. Eğer atacağımız bir attığımız varsa onu çöp kutusuna atmamız gerekir. Diğer yandan da okul lavobolarını düzgün ve temiz kullanmamız da önemli bir şeydir. 

Our Score
Profile Photo
Binbaşı
Okul ve sınıf eşyalarımızı kullandığımız zaman her zaman dikkatli ve özenli kullanmaya çalışırım çünkü okulda arkadaşlarımla öğretmenim ve eğitim öğretim gördüğüm için buradaki eşyalar hem bizlerin hem de başkalarının ihtiyacını karşılar bu sebepten dolayı kullanmış olduğum eşyaları düzenle dikkatli ve yıpratmadan kırmadan kullanmaya her zaman özenli bir şekilde dikkat ederim.
Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!