Ana Sayfa > 2. Sınıf Ders Notları > Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol sözüyle Mevlânâ’nın ne anlatmak istediğini kısaca yazınız.

Türkçe Öğretmeni
Binbaşı
Konular1969
Cevaplar0

2. Sınıf Türkçe Kitabı Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol sözüyle Mevlânâ’nın ne anlatmak istediğini kısaca yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol sözüyle Mevlânâ’nın ne anlatmak istediğini kısaca yazınız.”


“Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol sözüyle Mevlânâ’nın ne anlatmak istediğini kısaca yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Mevlana “Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.” demiştir çünkü kendimiz olmalıyız bir başkası gibi davranmamalıyız. İnsanlar kendisi gibi davranırsa mutlu olabilir. Bir başkası gibi davranırsa mutlu olmazlar.


“Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol sözüyle Mevlânâ’nın ne anlatmak istediğini kısaca yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Mevlana “Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.” demiştir çünkü bir başkası gibi davranmak bizi başkaları tarafından küçük durumuna düşecek gibi gösterir.

Kendimiz gibi davranmak kendi düşüncelerimizi söylemek kendi güzel özelliklerimizin farkında olmak yapabileceğimiz en güzel şeydir. Herkesin farklı özelliği vardır ve her farklı özelliğin önemli bir yeri vardır.


“Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol sözüyle Mevlânâ’nın ne anlatmak istediğini kısaca yazınız.” konusunu videolu bir şekilde izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.




 

Our Score
Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!