Ana Sayfa > 4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı > 4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 53-54-55 MORPAOFSET Yayınları

Trafik Güvenliği Öğretmeni
Moderatör
Konular383
Cevaplar0

4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Trafik Kurallarının Uygulanması Metni Etkinlik Cevapları Sayfa 53, 54, 55


4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Trafik Kurallarının Uygulanması Metni Etkinlik Cevapları


4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 53-54-55


“4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 53-54-55 MORPAOFSET Yayınları”


Hazırlanalım


Soru: Trafik kurallarının etkin şekilde uygulanmasına yönelik önerileriniz nelerdir?


Kısa Cevap : “Trafik kurallarının etkin şekilde uygulanmasına yönelik önerileriniz nelerdir?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Trafik kurallarının etkin şekilde uygulamasına yönelik önerilerim caydırıcı cezalar getirilmeleri, polis ve kameralar ile sık sık kontroller yapılmasıdır.

İnsanların en sık görmüş olduğu sosyal medya gibi ortamlarda trafik kuralları ile ilgili bilgilendirmeler yapılmaları kısa filmler ve afişler ile trafik kurallarının hatırlatılmasıdır.

Bunlar insanların bilinçlenmesi ve trafik kurallarının etkin şekilde uygulanmasına yönelik büyük yararlar getirecektir.

Böylelikle insanların can ve mal güvenliği daha çok sağlanacaktır.


4. Sınıf Trafik Güvenliği MORPAOFSET Yayınları Ders Kitabı Sayfa 54 Cevapları


Çalışma Zamanı


1. Aşağıdaki resimlerde görülen olumsuzlukları ve bu olumsuzlukların yaşanmaması için alınması gereken önlemleri söyleyiniz.


Cevap :

Aşağıdaki resimlerde görülen olumsuzluklar alkollü araç kullanmak, sürücülerin trafik işaretlerine dikkat etmeyerek durmaları, hiç durmaları ve trafik kazası esnasında trafik işaret ve levhalarına zarar görmesidir.

Bu olumsuzlukların yaşanmaması için alkollü araç kullanmamalı, trafik işaretlerini uzaktan takip edip aksine durmalı ve trafik kurallarına uyarak dönüşlerde dikkatli olunmalıdır.


2. Aşağıdaki fotoğrafları inceleyiniz. Siz de trafikle ilgili materyaller hazırlayarak sınıfınızda trafik uygulama alanı oluşturup trafik kurallarını uygulayınız.


Cevap :

Sizler de evde renkli kağıtlardan trafik işaretleri yapabilir, arabalarınızı getirerek materyallerle canlandırma yapabilirsiniz.


Öğrendiklerimizi Değerlendirelim


1. Trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanmasının sağladığı faydalar nelerdir?


Kısa Cevap : “Trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanmasının sağladığı faydalar nelerdir?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması kişilerin can ve mal güvenliği açısından büyük faydalar getirir ve trafik kazalarını önler.

Trafik kazalarının önlenmesi sonucunda güvenli bir ortam oluşur insanlar hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan güvende ve emniyette hissederler.

Bu yüzden trafiğe çıkan bütün insanların ister yaya ister yolcu isterse de sürücü olsun trafik kurallarına dikkat etmeleri ve trafik kurallarına etkin bir şekilde uyarak trafiğin güvenliğini sağlamaları  gerekmektedir.


2. Genel ağdan “Okul Koridorunda Trafiği Öğreniyorum” projesini inceleyiniz. Siz de okul yönetimi ve öğretmenlerinizden yardım alarak benzer bir proje tasarlayınız.


Cevap :

Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla beraber kağıtlarla renkli trafik işaret ve levhaları oluşturabilir okul yönetiminden izin alarak bunları düzenli ve güzel bir şekilde okulunuza yerleştirebilirsiniz.


“4. Sınıf Trafik Güvenliği Kitabı Sayfa 53-54-55 MORPAOFSET Yayınları” konusunu videolu bir şekilde izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.
 

Our Score
Yönetici
Konular0
Cevaplar351

Trafik kurallarına uymak hayat kurtarır trafik kuralları hepimiz için koyulmuştur trafik kuralları kazalardan belalardan mal ve Can kaybindan bizleri korumakta ve trafik ışık ve levhalarına uyduğumuz zaman daha güvenli bir şekilde trafiği kullanmaktayız. Trafik güvenliği kitabımızda yer alan bilgilere baktığımız zaman öncelikle trafiğin hayatımızı önemli bir yer aldığını trafikte birçok imkanlara sahip olduğumuz programımız gereken kurallara uyduğumuz zaman birçok yararlanmalardan ve kazalardan uzak tuttuğumuzu bizlere göstermektedir.

Binbaşı
Trafik kurallarına uymak hem bizlerin hem de çevremizdeki insanların can ve mal güvenliğini korumaktadır. Trafik kazaları birçok insanın hayatına ve etkilerine yol açacak davranışları ortaya çıkarır Bu sebepten dolayı trafik kurallarına uyduğumuz zaman yalnız bizlerin güvenliği değil çevremizdeki insanların güvenliğine de destek vermiş oluruz. Trafik kazalarının olmaması için trafik kurallarına uymak trafik kurallarına uymayanlara uyarmak oldukça önemlidir. Trafikte geçişleri trafiğin yoğun olmadığı trafik ışık ve levhalarının bulunduğu yaya geçitlerinin bulunduğu alt ve üstlüklerin bulunduğu yerlerden yapmalı dikkatli bir şekilde geçişlerimizi sağladığımız zaman trafik kazalarının veya yaralanmaların daha az olduğuna dikkat edebiliriz.
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!
Exit mobile version