Ana Sayfa > 4. Sınıf Ders Notları > Hz. Muhammed (s.a.v.) hangi yılda peygamber olmuştur? Onun peygamberlik hayatının kaç yılı Mekke’de, kaç yılı Medine’de geçmiştir?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni
Yüzbaşı
Konular1109
Cevaplar0

4. Sınıf Din Kültürü Kitabı Hz. Muhammed (s.a.v.) hangi yılda peygamber olmuştur? Onun peygamberlik hayatının kaç yılı Mekke’de, kaç yılı Medine’de geçmiştir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Hz. Muhammed (s.a.v.) hangi yılda peygamber olmuştur? Onun peygamberlik hayatının kaç yılı Mekke’de, kaç yılı Medine’de geçmiştir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem 610 yılında peygamber olmuştur. 23 yıllık peygamberlik hayatının 13 yılı Mekke’de 10 yılı ise Medine’de geçmiştir.


“Hz. Muhammed (s.a.v.) hangi yılda peygamber olmuştur? Onun peygamberlik hayatının kaç yılı Mekke’de, kaç yılı Medine’de geçmiştir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem 610 yılında Ramazan ayında Hira dağı’nda kendisi 40 yaşındayken peygamber olmuştur.

Peygamberlik hayatı 23 yıl sürüp 13 yıllık Mekke’de 10 yılı ise Medine’de geçmiştir.

Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem peygamberlik hayatı boyunca büyük zekası ve büyük ahlakıyla görevini yerine getirmiş ve kıyamete kadar bütün insanlara örnek olmuştur. 

Our Score
hakan
Yönetici
Konular0
Cevaplar351

Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem 610 yılında kendisine ilk ayet inerek peygamber olmuştur.

Peygamberlik hayatı 23 yıl sürmüş bu zamanın 13 yılını Mekke'de 10 yılını ise Medine'de geçirmiştir.

Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!