Ana Sayfa > 5. Sınıf Ders Notları > Siz TUA’da (Türkiye Uzay Ajansı) çalışan bir mühendis olsaydınız Güneş ile ilgili neleri araştırmak isterdiniz?

Fen Bilimleri Ogretmeni
Yüzbaşı
Konular759
Cevaplar0

5. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Siz TUA’da (Türkiye Uzay Ajansı) çalışan bir mühendis olsaydınız Güneş ile ilgili neleri araştırmak isterdiniz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Siz TUA’da (Türkiye Uzay Ajansı) çalışan bir mühendis olsaydınız Güneş ile ilgili neleri araştırmak isterdiniz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Ben Türkiye uzay ajansında  çalışan bir mühendis olsaydım. Güneşin neden bu kadar sıcak ve parlak olduğunu hangi tepkimenin bunu sağladığını öğrenmek için çalışmalar yapardım.


“Siz TUA’da (Türkiye Uzay Ajansı) çalışan bir mühendis olsaydınız Güneş ile ilgili neleri araştırmak isterdiniz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Ben Türkiye uzay ajansında çalışan bir mühendis olsaydım güneşin ne zaman öleceği hakkında bir araştırma yapardım.

Güneşin öldükten sonra dünyamızın bu durumdan nasıl etkileneceği neler olacağı hakkında araştırmalar yapardım çünkü güneşimiz bir yıldız bu dediğim olay gelecek bir zamanda meydana gelecek. Geleceğe yön veren araştırmalar olacağına eminim. 

Our Score
Profile Photo
Binbaşı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!